top of page

Potrzebujesz wytrzymałego i estetycznego opakowania na sery, wędliny czy słodkie wypieki? Oferowany przez nas papier tłuszczoszczelny z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów! Stanowi sprawdzoną ochronę przed tłuszczem, można spersonalizować jego wygląd i bezpiecznie stosować w branży spożywczej, cukierniczej i gastronomicznej. Sprawdź opakowania dla przemysłu z naszej oferty i sięgnij po produkty wysokiej jakości. Nie pożałujesz!

AdobeStock_176693404.jpeg

OPAKOWANIA DLA PIEKARNI

I CUKIERNI

- Papier pakowy biały (atest)

- Półpergamin (atest)

- Papier tłuszczoszczelny

- Papier wodoodporny 

- Papier na blachy

- Torebki papierowe białe i z nadrukiem

- Kartony do tortu białe i z nadrukiem

- Szufelki do ciasta

- Rolki kasowe

- Reklamówki 

- Worki HDPE

- wiele innych

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Wysłuchamy, doradzimy, dostarczymy!

Czym jest papier tłuszczoszczelny?

Papier tłuszczoszczelny to rodzaj papieru o specjalnej strukturze oraz właściwościach, które sprawiają, że jest odporny na przenikanie twardego tłuszczu i płynnego oleju. Zazwyczaj wykonany jest z naturalnych włókien celulozowych. Jego produkcja polega na dodaniu specjalnego środka do masy papierniczej, który nadaje jej odporności na tłuszcze. Można pokryć nim również powierzchnię wstęgi, dzięki czemu bariera będzie jedynie po jednej stronie.

W wyniku tego procesu powstaje gładka powierzchnia, która nie wchłania tłuszczu, ale również zapobiega przesiąkaniu go na inne powierzchnie. Papier ten wykorzystywany jest najczęściej do pakowania żywności: tłustych i oleistych produktów spożywczych jak na przykład masło, mięso, wędliny, ciasta czy frytki.

Zalety stosowania papieru tłuszczoszczelnego

Papier tłuszczoszczelny jest praktycznym materiałem, który ułatwia przygotowywanie i przechowywanie żywności, a także pomaga w utrzymaniu czystości w kuchni. Jest to produkt, który idealnie sprawdza się do pakowania  produktów o różnej gramaturze w plastrach, kostkach i blokach. Stanowi świetną alternatywę dla papierów z polietylenem czy tych pokrytych woskiem.

Jest bezpieczny w kontakcie z żywnością. Wydłuża jej świeżość oraz dodatkowo chroni ją przed działaniem wilgoci. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością na przetarcia, więc można go zwijać i rozwijać wielokrotnie. Zazwyczaj ma barierę ochronną z jednej lub z dwóch stron. Użyte do jego produkcji surowce sprawiają, że jest też biodegradowalny. Na życzenie zamawiającego można zastosować nadruku na jego powierzchni np. logo sklepu, co zwiększa rozpoznawalność firmy.

Wybierz R.P.H. Papier i postaw na jakość

Nowoczesna produkcja opakowań umożliwia nam wybór szeregu produktów odpowiednich do pakowania rozmaitych towarów. Nasz papier pakowy wyróżnia się jakością i trwałością oraz wszechstronnością zastosowania. Poza papierem tłuszczoszczelnym znajdziesz u nas też papier pakowy biały, papier pakowy gazetowy, papier pakowy makulaturowy czy papier pakowy Kraft.

Korzystając z naszych usług, możesz zlecić nam również profesjonalne cięcie papieru, na przykład cięcie papieru z roli na arkusze do wygodnego stosowania. Oferujemy też przewijanie papieru z roli na rolę lub na bobiny. Zastanawiasz się, który produkt wybrać? Masz dodatkowe pytania co do oferty? Zapraszamy do kontaktu! Chętnie odpowiemy na pytania i doradzimy najlepszy produkt z naszego asortymentu.

bottom of page