top of page
  • Zdjęcie autoramichalpiniarski

Co to jest papier pakowy?


W tym artykule poruszymy bardzo ważną kwestię, istotną dla wielu sprzedawców: co to jest papier pakowy i jakie ma zalety? Nie tylko odpowiemy na te pytania, ale i opiszemy najpopularniejsze odmiany tego produktu. Jesteśmy pewni, że rozwiejemy wszelkie wątpliwości, a jednocześnie przekonamy do wykorzystywania tego ekologicznego rozwiązania.


Co kryje się pod nazwą “papier pakowy”?


Zacznijmy od podstaw, czyli czym jest papier pakowy. Jest to specjalny rodzaj papieru, który wykorzystywany jest w wielu branżach do zabezpieczania towarów i przesyłek pakowanych w kartony. Nie bez powodu podkreśla się, że jest on uniwersalny. Papier pakowy wykorzystuje się do zabezpieczania porcelany, ceramiki, ale i do ochrony produktów delikatnych, np. figurek, dekoracji, a nawet produktów spożywczych. To wszystko sprawia, że materiał ten znajduje zastosowanie w domach prywatnych, np. podczas przeprowadzki, w firmach wysyłkowych oraz w magazynach.

Co sprawia, że papier pakowy w arkuszach lub rolce jest tak popularny? Przede wszystkim jest to estetyczne oraz ekologiczne rozwiązanie. Sam produkt dostępny jest w wielu odsłonach, dzięki czemu z łatwością można go dostosować do swoich potrzeb.


Papier pakowy i jego zalety


Każda osoba inaczej może wykorzystywać papier pakowy, w zależności od rezultatu jaki chce osiągnąć. Jest to możliwe dlatego, że:


  • papier pakowy szary lub biały jest podatny na gniecenie, owijanie lub składanie. Można nim między innymi wypełnić karton, w którym, np. przewożona jest ceramika. Niektórzy też, idąc za nowym trendem, pakują w niego upominki na święta,

  • wytrzymałość papieru pakowego jest bardzo duża. Jest on grubszy niż standardowa kartka, gazeta, czy też kolorowy papier do pakowania. Dużo trudniej zatem naruszyć jego strukturę,

  • można z niego korzystać w dużym nakładzie, przy jednocześnie niewielkich kosztach. Tego typu papiery są zatem dostępne zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak i niewielkich firm, które dopiero wkraczają na rynek.

Wyjaśniliśmy już co to jest papier pakowy. Musimy jednocześnie nadmienić, że jest to materiał ekologiczny, który łatwo poddaje się recyklingowi. Z pewnością ten fakt docenią marki prowadzące działania proekologiczne.


Najpopularniejsze rodzaje papieru pakowego


Wiesz już czym jest papier pakowy, jakie ma zastosowanie oraz zalety. W niniejszym podpunkcie skupimy się na jego rodzajach. Ze względu na strukturę, grubość oraz właściwości wyróżniamy:


  • papier makulaturowy - jest to najtańsza z opcji. Papier ten pochodzi najczęściej z recyklingu i spełnia wysokie standardy. Dostępny jest on w rolkach, ale i arkuszach,

  • papier pakowy kraft - występuje w różnych grubościach i gramaturach, co pozwala na dopasowanie go do konkretnych potrzeb. Jest najczęściej produkowany z papieru siarczanowego. Z pewnością każdy z nas miał z nim do czynienia, np. w sklepach, księgarniach, a nawet w kwiaciarni! Jest bardzo wytrzymały, a przy tym odporny na przebicia i rozerwania,

  • nacinany papier pakowy w arkuszach - przez to, że po rozciągnięciu jest trójwymiarowy, z powodzeniem zastępuje folię bąbelkową.


38 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page