top of page
  • Zdjęcie autoramichalpiniarski

Wszystko o kartonach – jakie są rodzaje i do czego się nadają?


Różne rodzaje kartonów wykorzystywane są do pakowania, przechowywania oraz transportu wszelakich produktów począwszy od branży spożywczej, po przemysłową. Ich ogromną zaletą jest niska waga, trwałość oraz ekologiczne rozwiązanie. Dzisiaj przekażemy Wam najważniejszą wiedzę dotyczącą ich rodzajów oraz szczegółowo określimy do czego się nadają. Zapraszamy do lektury.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje kartonów?


Papier to jeden z podstawowych materiałów wykorzystywanych w różnych dziedzinach życia. Kartony, które również są z niego produkowane, występują w różnych formach i rodzajach. Możemy wyróżnić między innymi:


  • kartony fasonowe, które są produkowane z myślą o konkretnym produkcie, który będzie w nie zapakowany, zwiększając tym samym bezpieczeństwo rzeczy transportowanych w nich,

  • kartony klapowe – jedne z najpopularniejszych występujące w różnych rozmiarach. Świetnie sprawdzają się przy przeprowadzkach czy pakowaniu różnych produktów w fabrykach,

  • kartony kaszerowane to modele kartonów dodatkowo wzmocnionych, dlatego najczęściej wybierane są do transportu i przenoszenia ciężkich sprzętów, mebli czy produktów butelkowanych,

  • kartony ozdobne jak sama nazwa wskazuje, charakteryzują się wysoką estetyką, dopasowaniem kolorów i motywów do konkretnego produktu, branży czy logo firmy wykorzystującej je.


Rodzaje kartonów do pakowania to szeroka gama produktów, która jest nieustannie dopracowywana. Wyróżniamy także różne rodzaje tektury na kartony, które wpływają głównie na ich grubość i trwałość oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych. Ich typy możemy podzielić ze względu na ilość warstw, gramaturę tektury i rodzaj fal.


Do czego wykorzystywane są kartony? W jakich branżach najczęściej można je spotkać?


Opakowania dla przemysłu to tylko jedna z kilku grup jeśli chodzi o rodzaj kartonu. Dedykowane pudełka tekturowe do przechowywania i transportu narzędzi, ciężkiego sprzętu oraz maszyn charakteryzują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, oraz rozerwania. Tego typu kartony to także świetny materiał do pakowania automatycznego na liniach produkcyjnych w fabrykach.


Opakowania dla cukierni cechują się znacznie cieńszym oraz delikatniejszym papierem wykorzystanym do ich stworzenia. W tym przypadku najważniejszą kwestią jest ich estetyczny wygląd, który kolorystycznie dopasowany jest do danej piekarni czy cukierni. Tekstura, z której zostały wyprodukowane, nie pochłania zapachów i jest neutralna w kontakcie z żywnością.


Różne rodzaje kartonów wykorzystywane są przy przeprowadzkach. Często można spotkać dedykowane modele, które nadają się do przewożenia szkła, książek czy ceramiki. Są one zapewne niezastąpione gdy zachodzi potrzeba przewiezienia prywatnych rzeczy w dużych autach dostawczych. Produkcja opakowań, jaką prowadzimy od lat, oferuje także inne materiały do pakowania produktów. Papiery pakowe w arkuszach i rolkach, czy opakowania foliowe to tylko niektóre z nich. Jeśli jesteś zainteresowany naszymi produktami, zapraszamy do kontaktu.

20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page